Naslednji Poštna Številka · 1001

Poštna Številka 1000 - Ljubljana, Mestna občina Ljubljana

Glavno mestoLjubljana
Območje Poštna Številka 1000243,7 km²
Število prebivalcev280.730
Moška populacija135.414 (48,2 %)
Ženska populacija145.317 (51,8 %)
Sprememba prebivalstva z 1975 na 2015 +61,4 %
Sprememba prebivalstva z 2000 na 2015 +15,2 %
Povprečna starost41,4 let
Povprečna starost moških39,4 let
Povprečna starost žensk43,3 let
Telefonske Številke1
SoseskeBežigrad, Center, Šiška
Krajevni častorek 11:54
Časovni pasSrednjeevropski poletni čas
Koordinate46.052049624778356° / 14.563357528454393°
Povezane Poštne Številke100110021210121112151216

Zemljevid Poštna Številka 1000

Interaktivni zemljevid

Poštna Številka 1000 Prebivalstvo

Leta 1975 do 2015
Podatki1975199020002015
Število prebivalcev173.882227.612243.726280.730
Gostota prebivalstva713,6 / km²934,2 / km²1.000 / km²1.152 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

1000 Sprememba prebivalstva iz 2000 v 2015

Povišanje vrednosti 15,2 % iz leta 2000 na 2015
KrajSprememba od 1975Sprememba od 1990Sprememba od 2000
Poštna Številka 1000+61,4 %+23,3 %+15,2 %
Ljubljana+57,2 %+21,5 %+14,2 %
Osrednjeslovenska+69,9 %+27,9 %+18 %
Socialist Federal Republic of Yugoslavia+2,8 %-7,6 %-2,8 %
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Poštna Številka 1000 srednja doba

Srednja doba: 41,4 let
KrajPovprečna starostSrednja starost (ženska)Srednja starost (moški)
Poštna Številka 100041,4 let43,3 let39,4 let
Ljubljana41,5 let43,4 let39,4 let
Osrednjeslovenska40,2 let41,8 let38,5 let
Socialist Federal Republic of Yugoslavia39,8 let41,4 let38,2 let
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Poštna Številka 1000 Populacijsko drevo

Prebivalstvo po starosti in spolu
StarostMoškiŽenskeSkupaj
Pod 57.4507.12914.579
5-95.7705.38811.159
10-145.6585.27710.935
15-196.3136.32312.636
20-2411.01411.45522.470
25-2910.7989.94020.738
30-3411.48210.61722.099
35-3910.4669.88020.346
40-4410.21910.01320.232
45-4910.19810.18220.380
50-549.61910.12319.743
55-5910.15510.71520.871
60-647.7468.95416.701
65-695.5427.22612.768
70-745.3296.92812.258
75-793.8846.25010.135
80-842.3564.9167.273
85 Plus1.4144.0025.417
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Poštna Številka 1000 Gostota prebivalstva

Gostota prebivalstva: 1.152 / km²
KrajŠtevilo prebivalcevobmočjeGostota prebivalstva
Poštna Številka 1000280.730243,7 km²1.152 / km²
Ljubljana268.77294,1 km²2.857 / km²
Osrednjeslovenska543.4792.334,3 km²232,8 / km²
Socialist Federal Republic of Yugoslavia21,4 milijonov255.132,8 km²83,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Poštna Številka 1000 Zgodovinsko in načrtovano prebivalstvo

Ocenjena populacija od 1500 do 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Povezava] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Omrežne številke

Odstotek območnih oznak, ki jih uporabljajo podjetja v 1000
 Telefonska Številka 1: 48,1 %
 Telefonska Številka 4: 30,6 %
 Telefonska Številka 3: 10,2 %
 Telefonska Številka 5: 8 %
 Drugo: 3 %

Poslovna koncentracija v Poštna Številka 1000

1000 Poslovni toplotni zemljevid

Industrije

Distribucija podjetij po industrijah
 Nakupovanje: 18,5 %
 Strokovne storitve: 17,2 %
 industrija: 10,8 %
 Restavracije: 8,8 %
 Storitve na domu: 5,5 %
 Drugo: 39,3 %
Opis panogeŠtevilo obratovPovprečna starost poslovanjaPovprečna ocena GooglePodjetja na 1.000 prebivalcev
Gasilstvo in reševanje1.8954.56,8
Trgovine z živili in supermarketi5614.22,0
Nepremičnine7834.22,8
Gradnja stavb8144.32,9
Veleprodaja strojev5334.41,9
Zdravje in zdravstvo7184.42,6
Oglaševanje in marketing6994.52,5
Pravniki4514.71,6
Nakupovanje drugo5034.41,8
Trgovine z elektroniko4504.31,6

Distribucija poslovanja po ceni za Poštna Številka 1000

 zmerna: 47 %
 poceni: 45,8 %
 drage: 6,8 %
 Zelo drago: 0,4 %

Indeks človekovega razvoja (HDI)

Statistični sestavljeni indeks življenjske dobe, izobrazbe in dohodka na prebivalca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisije CO2 Poštna Številka 1000

Emisije ogljikovega dioksida (CO2) na prebivalca v tonah na leto
KrajEmisije CO2Emisije CO2 na prebivalcaIntenzivnost izpustov CO2
Poštna Številka 10002.335.326 t8,32 t9.584 t/km²
Ljubljana2.225.905 t8,28 t23.663 t/km²
Osrednjeslovenska4.536.312 t8,35 t1.943 t/km²
Socialist Federal Republic of Yugoslavia122.946.246 t5,75 t481,9 t/km²
Sources: [Povezava] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisije CO2 Poštna Številka 1000

2013 emisije CO2 (tone / leto)2.335.326 t
2013 CO2 emisije (tone / leto) na prebivalca8,32 t
Intenzivnost emisij CO2 2013 (tone / km² / leto)9.584 t/km²

Naravne nevarnosti

Relativno tveganje od 10
PlazVisoka (7)
PotresSrednja (5,9)
* Tveganja, zlasti v zvezi s poplavami ali plazovom, morda ni za celotno območje.

Nedavni potresi v bližini

Magnitude 3.0 in več
DatumČasVelikostOddaljenostGlobinaKrajPovezava
13. 03. 1410:314,440,3 km2.000 m9km E of Ribnica, Sloveniausgs.gov
16. 06. 1313:04435,8 km10.000 m5km WSW of Zuzemberk, Sloveniausgs.gov
7. 04. 1304:233,422,5 km10.000 m6km NNE of Moravce, Sloveniausgs.gov
2. 12. 1220:364,322,7 km8.500 mSloveniausgs.gov
18. 04. 0818:493,931,7 km10.000 mSloveniausgs.gov
26. 01. 0607:423,243 km10.000 mSloveniausgs.gov
14. 01. 0618:413,435,8 km10.000 mSloveniausgs.gov
30. 08. 0504:283,118,4 km10.000 mSloveniausgs.gov
22. 09. 0407:554,120,8 km6.000 mSloveniausgs.gov
16. 08. 0314:583,442,5 km10.000 mAustriausgs.gov

Poiščite zgodovinske dogodke potresa v bližini mesta Poštna Številka 1000

Najzgodnejši datum  Zadnji datum 
 Magnitude 3.0 in več   Magnituda 4.0 in več   Magnitude 5.0 in več 

Glavno mesto

Ljubljana (izgovorjava: [ljuˈbljàːna]) je glavno mesto Slovenije in sedež istoimenske mestne občine. Je geografsko, kulturno, znanstveno, ekonomsko, politično in administrativno središče Slovenije. Na Ljubljano je skozi zgodovino vplivalo več kultur, saj je bi..  ︎  Stran z Wikipedijo Ljubljana

O naših podatkih

Podatki na tej strani so ocenjeni z uporabo številnih javno dostopnih orodij in virov. Na voljo je brez garancije in lahko vsebuje netočnosti. Uporabljajte na lastno odgovornost. Glej tukaj za več informacij.